مکان های نزدیک به کلینیک

-بازار و میدان نقش جهان

میدانی مستطیل شکل پیرامون میدان 200 حجره ‌ی دو طبقه قرار دارد اضافه بر این چهار بنای عالی قاپو مجسد شاه، مسجد شیخ لطف الله، سر در قیصریه نیز در میان این چهار ضلع مستطیل شکل ساخته شده است. میدان نقش جهان در اردیبهشت 1358 جز نخستین آثار ایرانی بود که به عنوان میراث فرهنگی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید.

– مدرسه چهارباغ

این مدرسه، مدرسه ی سلطانی و مدرسه مادر شاه نیز نامیده می شود و با 8500 مترمربع یکی از بناهای تاریخی باشکوه صفویه در اصفهان است.

– عمارت چهل ستون

باغی بزرگ بالغ بر 67000 مترمربع است که در زمان شاه عباس احداث گردیده است. این باغ، باغ جهان نما نیز نام دارد.

-تالار اشرف

این تالار در دوران صفویه سکونت گاه شاه و حرم سلطنتی بوده است. این اثر در تاریخ 15/10/1310 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

-خانه مشروطیت

این مکان موزه ای است در شهر اصفهان که محل گردهمائی رجال سیاسی اصفهان و بختیاری بوده است.

– پل خواجو

این پل یکی از پل های تاریخی اصفهان است که در گوشه‌های این پل دو شیر سنگی وجود دارد که ظاهراً نماد سپاهیان بختیاری محافظ اصفهان و زاینده رود هستند این پل دارای 24 دهنه است که از مکعب های به دقت تراش خورده ساخته شده است.

-سی و سه پل یا پل الله وردی خان

پلی است با 33 دهنه و 295 متر طول و 14 متر عرض که همزمان با حکومت  شاه عباس صفوی بر روی زاینده رود ساخته شده است و محل برگزاری مراسم جشن آبشاه و همچنین مراسم خاج شویان ارامنه‌ی اصفهان در دوره‌ی صفویه بوده است.

-بازار و مسجد حکیم

این مکان در انتهای بازار رنگرزان واقع شده است و در دوره ی شاه عباس دوم به دست پزشک او در محل ویرانه‌های مسجد جامع از قرن چهارم هجری بنا شده است.

-موزه تاریخ طبیعی

متعلق به دورا تیموریان است و یا مرنس و تزئینات گچبری زینت داده شده است.

-موزه‌ی هنرهای معاصر

شامل مجموعه ای از آثار هنری در زمینه های متفاوت است.